Péče o kůži

Kůže je tvárný a velmi trvanlivý materiál, o který pokud se vhodně pečuje, vydrží krásný po mnoho let. Díky správné údržbě a pravidelné péči budou vaše kožené výrobky v dobrém stavu a jejich životnost se prodlouží.

Zde je několik obecných tipů na údržbu a péči o kožené výrobky:

  1. Drobné nečistoty a prach očistěte jemným kartáčem nebo mírně navlhčeným hadříkem. Kůži příliš nenamáčejte a veškerou vlhkost nechte přirozeně vyschnout na vzduchu, nikdy kožené výrobky nevysoušejte na přímém slunci nebo jinými zdroji tepla.
  2. Kůži chraňte před chemikáliemi a slunečním záření, vysoká teplota a přímé sluneční světlo může způsobit vyblednutí nebo deformaci kůže.
  3. Kožené výrobky jsou náchylné na poškození způsobené ostrými nebo tvrdými předměty. Raději se vyvarujte kontaktu s nimi.
  4. Drobné rýhy a jemné oděrky např. od nehtů nejsou vadou materiálu, ale vytváří patinu výrobku. Většinu nehlubokých rýh můžete rozleštit pomocí přípravků určených na kůži/useň.
  5. Kožené výrobky je vhodné pravidelně ošetřovat pomocí přípravků na kůži, kterých je na trhu velké množství. Velmi dobrou zkušenost mám s balzámem na kožené výrobky z naší nabídky, který je 100% přírodní a s obsahem včelího vosku. Použít ho můžete na veškerou hladkou useň, nehodí se na semiš ani broušené materiály.
  6. Při aplikaci balzámu naneste hadříkem nebo houbičkou tenkou vrstvu přípravku na celý povrch výrobku. Krouživým pohybem vosk rovnoměrně roztírejte až se kůže krásně promastí a vosk vstřebá. Kůže znovu získá svou měkkost, lesk a navíc bude krásně vonět.
  7. Pokud svou kabelku zrovna nepoužíváte, ponechte ji na suchém a vzdušném místě. Ideální je uchování v látkovém pytlíku, který kůži ochrání proti prachu a světlu. Kabelku můžete vyplnit papírem, aby při skladování nedošlo k deformaci tvaru.

 

Zpět do obchodu